Home - samochody - Skoda Super B – warto?

Skoda Super B – warto?

Posted on 19 stycznia, 2015 in samochody

Skoda Superb to auto klasy luksusowej, po raz pierwszy zaprezentowane w 2001 roku. Ten samochód, występujący pod czeską marką, zaprojektowany i produkowany jest przez firmę volkswagen – właściciela znaku Skoda.

skoda-superb-2

Obecnie produkowana jest i sprzedawana druga generacja tego pojazdu, w roku 2015 zaprezentowana zostanie generacja trzecia.

Skoda Superb pierwszej generacji, ujrzała światło dzienne w roku 2001. Konstrukcja auta została oparta na płycie podłogowej Volkswagena Passata B5. Pojazd oferowany był wyłącznie w wersji sedan. Wersja kombi była w fazie prototypu i planowano wprowadzenie jej do sprzedaży, ale zrezygnowano z tego pomysłu, z uwagi na to, iż sprzedaż tych samochodów, mogłaby osłabić sprzedaż niektórych modeli kombi firmowanych znaczkiem Volkswagen i Audi.

Samochód oferowany był z silnikami od 1,8 do 2,5 litra, zarówno benzynowymi jak i diesel. Najsłabszy silnik posiadał niemałą moc 100 KM, najsilniejszy zaś moc zbliżoną do 200 KM. Samochód sprzedawany był w różnych wersjach wyposażenia. Od roku 2006 do zakończenia produkcji sprzedawano modele poddane wcześniej face liftingowi. Przekonstruowano nieco zewnętrzne elementy pojazdu, zmieniono także kilka elementów wewnętrznych.

skoda-superb-1

W roku 2008 zaprezentowano nową generację tego modelu. Z wyglądu sedan, w rzeczywistości liftback. Taki efekt osiągnięto dzięki unikalnemu systemowi otwierania tylnej części pojazdu. Można otworzyć – jak w sedanie – tylko dolną część pokrywy bagażnika, jak i całość – wraz z tylną szybą.

Pojazd oferowany jest w wielu wersjach wyposażenia. Na uwagę zasługuje bogate wyposażenie dodatkowe, różniące się oczywiście w zależności od wersji. Skoda Superb produkowana jest w wersji z napędem na przednie koła, jednak produkuje się również auto w wersji z napędem na wszystkie koła. Ta Skoda – combi outdoor, jest odpowiedzią Skody na takie samochody jak Subaru Outback. Samochód oferowany jest z jednym z wielu silników, do przeniesienia napędu służy jedna z kilku skrzyń biegów. Pojazd może służyć jako duże i dobrze wyposażone auto rodzinne, lub samochód dla wyższych sfer, biznesmenów, czy też urzędników państwowych.

A tak prezentuje się Skoda Superb na rok 2015: