Home - Klasa-str - O motoryzacji słów parę - Jak zadbać o samochód? Których używać kosmetyków, by jeździł przez bardzo długi czas?

Jak zadbać o samochód? Których używać kosmetyków, by jeździł przez bardzo długi czas?

Posted on 13 grudnia, 2021 in O motoryzacji słów parę

Pewnie ciężko w to uwierzyć, ale nawet zaniedbany samochód możemy doprowadzić do stanu, z jakiego będziemy w pełni usatysfakcjonowani. Jeśli chcielibyśmy to osiągnąć musimy posiadać trochę samozaparcia, ważna jest również ochota do pracy. To wszystko jednak nie ma prawa się udać bez właściwych środków do pielęgnacji. Kosmetyki samochodowe są bardzo różne, do różnych części pojazdu, ale już do lakieru można wymienić parę środków. Najpopularniejsze są szampony i żele do mycia.

pielęgnacja samochodu

Źródło: pixabay.com

Bez problemu usuną błoto, kurz i mocniejsze zabrudzenia. Niektóre z takich kosmetyków mają w składzie środki, jakie zapobiegają utlenianiu lakieru, to powoduje, że kolor nie ulega blaknięciu oraz pozostaje błyszczący. Jazda w gorące dni, to pewne odpryski asfaltu oraz cała masa śladów po martwych muchach oraz komarach. Bardzo ciężko się ich pozbyć, całe szczęście na pomoc przychodzi sprej z silnymi detergentami, jakie dadzą radę nawet z najmocniejszymi zabrudzeniami, a jednocześnie nie uszkodzą lakieru. Do felg oraz opon także są specjalne preparaty (zapraszamydo w wolnej chwili).

To ważne omówienie (http://lontex.pl/serwis-samochodow-ciezarowych-swietochlowice) odnosi się do publikowanej tu problematyki, więc jeśli jest ona godna Twej uwagi, to kliknij ten link.

Najlepsze będą spreje do zmywania brudu z felg. Działanie takich środków jest przeważnie całkiem proste, należy bowiem rozpylić sprej, zostawić go na piętnaście minut, a potem spłukać. Następnie na błyszczącą powierzchnię warto nałożyć odpowiedni wosk do felg, gdyż pozwoli to przez dłuższy czas cieszyć się idealnym wyglądem kół.

pielęgnacja samochodu

Nielakierowane zderzaki jak również listwa możemy zabezpieczać czernidłem, lub też specjalnym płynem, jaki nie tylko pogłębia kolor, ale również tworzy wodoodporną powłokę, która ochrania elementy przed brudem oraz drobnymi uszkodzeniami. Do reflektorów, szyb oraz lusterek nadają się spreje, płyny oraz pianki, jakie nie zostawiają smug, a przy tym skutecznie zabezpieczają przed brudem powierzchnie ze szła ochronną warstwą. Rozwiązaniem, które poprawia widoczność i bezpieczeństwo jest tak zwana niewidzialna wycieraczka (jak działa niewidzialna wycieraczka). To oznacza, iż rozprowadzona na szybie powoduje, iż woda szybko się skrapla i bardzo szybko spływa po szybkie. To sprawia, że szyba szybciej schnie. Przy tym zwiększa się również nasze bezpieczeństwo, gdyż brudna szyba albo też smugi mogą spowodować gorszą widoczność, a w konsekwencji groźne zdarzenia na drodze.