Home - Klasa-str - Usługi motoryzacyjne - Wypadek samochodowy – w jaki sposób się dzisiaj przed nim skutecznie zabezpieczyć?

Wypadek samochodowy – w jaki sposób się dzisiaj przed nim skutecznie zabezpieczyć?

Posted on 25 maja, 2022 in Usługi motoryzacyjne

Zdecydowana większość osób woli dziś jazdę samochodem. Dlaczego? Samochody są wygodne, wyposażone w ogrzewanie i klimatyzację oraz umożliwiają samodzielne zorganizowanie podróży, w zależności od indywidualnych oczekiwań lub potrzeb. Ponadto, samochód daje swobodę, nie trzeba bowiem dostosowywać się do godzin pracy komunikacji miejskiej. Niestety, rosnąca ilość samochodów poruszających się po polskich drogach zwiększa prawdopodobieństwo wypadków. W jaki sposób się przed nimi skutecznie zabezpieczyć?

wypadek samochodowy

Autor: State Farm
Źródło: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, należy zakupić ubezpieczenie. W Polsce wymagane jest ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dzięki niemu, odszkodowanie dla osób poszkodowanych z winy ubezpieczonego uiszcza towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym wykupiona została polisa. Rzecz jasna, odszkodowanie z OC – jest wypłacane na podstawie strat, jakie poniosła dana osoba. O ile chce się ubezpieczeniem objąć także swoje auto producent soli i siebie, w takim przypadku warto zastanowić się nad kupnem nieobowiązkowego ubezpieczenia AC – autocasco. Najbardziej korzystnym pod względem finansowym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na ubezpieczenia OC i AC w pakiecie, bowiem można spróbować negocjować gwarantowane przez ubezpieczyciela warunki. Oczywiście, wypadek samochodowy to wina nieuwagi kierowców, ich brawury bądź niedopasowania sposobu jazdy do warunków atmosferycznych. W takiej sytuacji pojawia się temat jakim jest odszkodowanie z OC sprawcy – takiego wypadku. Priorytetowe znaczenie ma z tego powodu uważne kierowanie pojazdem, by zagwarantować bezpieczeństwo sobie oraz innym uczestnikom ruchu. Istotne są też regularne przeglądy techniczne samochodu, by mieć gwarancję, że w newralgicznym momencie zachowa on swoją sprawność. Na dodatek, kierowcy powinni dbać o to, aby zmieniać opony letnie oraz zimowe. Szczególnie opony zimowe są ważne, ponieważ gwarantują odpowiednią przyczepność do podłoża.

wypadek samochodowy

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com
Od wypadku ochronić może tylko własna odpowiedzialność w czasie jazdy i sprawne auto. W dodatku, warto zastanowić się nad kupieniem ubezpieczenia AC, gdyż ubezpieczenie OC jest wymagane przez polskie prawo. W prawdzie nie będzie w stanie zabezpieczyć przed wypadkiem, ale pomoże w walce z jego efektami, tym bardziej że w czasie kolizji często dochodzi do zniszczenia samochodów czy uszkodzenia ciała uczestników wypadków.