Home - Klasa-str - O motoryzacji słów parę - Filtry paliwa i filtry powietrza w wozie – kiedy należy je wymienić i dlaczego jest to istotne?

Filtry paliwa i filtry powietrza w wozie – kiedy należy je wymienić i dlaczego jest to istotne?

Posted on 14 listopada, 2022 in O motoryzacji słów parę

Filtry w wozie trzeba systematycznie wymieniać, bowiem w przeciwnym razie może grozić to awarią oraz istotnym szkodom. Dlatego każdy kierowca, który dba o swój samochód, naturalnie powinien pamiętać o wymianie filtrów powietrza oraz paliwa w samochodzie. Kiedy jednakże wypada to uczynić?

Filtry powietrza zabezpieczają silnik, aby nie dostały się do niego żadne złe zanieczyszczenia. Silnik podczas pracy zasysa faktycznie multum kurzu, nie wolno dopuścić do tego, aby dostał się on do jednostki napędowej, albowiem może uszkodzić niemało ważkich części w wozie, takich jak tłoki czy powierzchnię cylindrów. Właśnie dlatego filtry powietrza są tak ważkie w wozie i wypada pomnieć o ich regularnej wymianie.

Filtry oleju silnikowego mają za zadanie ograniczanie rozlicznego rodzaju zanieczyszczeń, które dostają się do silnika, oczyszczają także olej. Oczywiście filtr ten nie jest w stanie wyłapać wszelkich zanieczyszczeń, w związku z tym silnik w jednym stopniu i tak się nieco zanieczyszcza. Jeśli nie będziemy dbać o regularną wymianę filtra, wtedy zanieczyszczeń tych zacznie się robić coraz więcej, a to na pewno nie wpłynie wartościowo na pracę silnika w naszym wozie – powinno Cię zainteresować.
filtry powietrza

Autor: mezuni
Filtry oleju zwykle wymienia się wraz z olejem i uszczelką spustowego korka. Wymieniając filtr, należy pomnieć o tym, żeby skorzystać tylko z oryginalnych części, jakie pochodzą od rekomendowanych fabrykantów. Rzecz jasna są one droższe aniżeli części nieoryginalne, niemniej jednak cechują się bardzo dużą wydajnością i lepiej się sprawdzają.

Filtry paliwa zawierają za zadanie posiadają na celu całkowite oczyszczanie paliwa. Zanieczyszczenia paliwa zdołają być dość groźne, wskutek tego filtr ten zawsze powinien funkcjonować w stu procentach porządnie. Zmiana filtra paliwa nie jest kłopotliwa, dlatego zdołamy bez kłopotu wykonać ją samodzielnie. Filtry (dowiedz się więcej) paliwa nie są również drogie, za nowy filtr zapłacimy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.