Home - Tags: samochód

Tag: samochód

Filtry paliwa i filtry powietrza w wozie – kiedy należy je wymienić i dlaczego jest to istotne?

Posted on Sierpień 8, 2018 in O motoryzacji słów parę

Filtry w wozie należy systematycznie wymieniać, gdyż w przeciwnym razie może grozić to awarią oraz znacznym szkodom. Wskutek tego każdy kierowca, jaki dba o swój samochód, naturalnie ma obowiązek pomnieć o wymianie filtrów powietrza i paliwa w samochodzie. Kiedy jednakże wypada to wykonać?

Samochód – co robić, by nie okazał się kosztownym wydatkiem?

Posted on Sierpień 1, 2018 in O motoryzacji słów parę

Niejeden kierowca usiłuje zazwyczaj troszczyć o swoje auto, jak tylko jest w stanie. W końcu zakup tego rodzaju to spory wydatek, na który decydujemy się zwykle raz na kilka lat. Wcześniej długo odkładamy potrzebną sumę, zbieramy grosz do grosza, odmawiając sobie różnych rzeczy. Wiemy, że auto jest nam potrzebne i że sobie bez niego nie poradzimy. Jest to więc priorytet, ważniejszy niż jakiekolwiek zakupowe kaprysy czy przyjemności. Nierzadko zdarza się też, że swoje auto kupujemy na kredyt.

Wypożyczenie pojazdów – czy to w rzeczywistości aż tak łatwe?

Posted on Lipiec 11, 2018 in Usługi motoryzacyjne

Nigdy nie wie się kiedy może być przydatne wynajęcie auta. Na szczęście nie będziemy z tym mieć trudu w dowolnym mieście. Oczywiście istnieje ewentualność wynajmu krótkoterminowego oraz długoterminowego – warto nauczyć się rozróżniać te dwie możliwości.

Top

Dla wielu kierowców sposobność dopracowania pewnych detalów jego samochodu jest wyjątkowo istotna

Posted on Czerwiec 22, 2018 in O motoryzacji słów parę Trochę o częściach Usługi motoryzacyjne

Współcześnie zdecydowana większość z nas ma samochody osobowe, dzięki którym co dzień potrafi dużo sprawniej funkcjonować. Jest to spore udogodnienie, które wpłynęło na funkcjonowanie ludzi i otworzyło przed nimi wiele możliwości. Nie dziwi w związku z tym fakt, że dla każdego kierowcy stan jego pojazdu ma wyjątkowo duże znaczenie, a alternatywa doszlifowania poniektórych części jest niesłychanie pociągająca.

Top

Jak odczytywać oraz rozumieć znakowania na oponach i gdzie kupić tanie opony dobrej jakości?

Posted on Czerwiec 22, 2018 in O motoryzacji słów parę

Każda opona posiada pewne oznaczenia, jakie dla kierowców są źródłem wielu bardzo cennych informacji. W związku z tym każdy z nas winien wiedzieć jak czytać oznaczenie na oponach i co one oznaczają. Oznaczenie opon informuje nas o wymiarze opony, indeksie prędkości i indeksie nośności, dodatkowo na oponach mieszczą się też oznaczania mówiące o dacie produkcji danej opony, sposobie montażu bądź rantach ochronnych felgi. Są to standardowe oznaczenia opon, które znajdziemy praktycznie na wszelkiej oponie.

Top