Home - Klasa-str - O motoryzacji słów parę - Kupujesz samochód? Licz się z różnymi wydatkami

Kupujesz samochód? Licz się z różnymi wydatkami

Posted on 11 czerwca, 2018 in O motoryzacji słów parę

Dobrze jest mieć samochód – każdy na pewno potwierdzi, że jest w tym sporo prawdy. W końcu pojazd to spore ułatwienie w naszym codziennym życiu. Pomaga nam on załatwiać najróżniejsze sprawy, zorganizować się, dojechać w miejsca, do których dojechać musimy. Z drugiej z kolei strony samochód to także spory wydatek. Po pierwsze kosztowny jest sam jego zakup – aby można było sobie na to pozwolić, trzeba mieć minimum kilka tysięcy złotych, a często nawet paręnaście, czy więcej (w zależności od tego, jaki samochód chcemy nabyć). Aczkolwiek na tym koszty się nie kończą.

opony

Autor: Bill Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy kupimy już auto, przyjdzie czas na jego ubezpieczenie. Czeka nas więc coroczne opłacanie OC. Oprócz tego pamiętajmy, że w Polsce jest obowiązek dysponowania dwoma kompletami opon – letnimi i zimowymi, a każdy z tych kompletów to koszt rzędu ponad tysiąca złotych. (Najlepsze opony do aut osobowych) Co prawda, jeśli zakupu auta dokonaliśmy wiosną, możemy się wstrzymać i opony zimowe kupić dopiero za parę miesięcy, jednak prędzej czy później i tak nas to czeka. Poza tym jeśli o to chodzi nie warto oszczędzać. W końcu od dobrze funkcjonujących opon zależy nasze bezpieczeństwo. (Opony całoroczne) Lepiej się zatem wykosztować i zakupić droższe opony uniroyal niż ryzykować, że coś się stanie nam czy też naszym bliskim. Nie najlepszym rozwiązaniem są również opony całoroczne – warto w tym miejscu przypomnieć sobie stare powiedzenie, że „jeśli coś jest do wszystkiego, to w praktyce jest do niczego”. Opony w najniższych cenach

Jednakże lista wydatków nie kończy się także na oponach. Oprócz tego będziemy musieli również pamiętać o regularnych przeglądach pojazdu i o kontroli jego sprawności. Jest to coś, czego absolutnie nie powinniśmy lekceważyć. W końcu nikt z nas nie chciałby, aby jego zaniedbania były przyczyną wypadku i choroby lub kalectwa kogoś bliskiego czy nawet całkiem nieznanej nam osoby. Coroczne obowiązkowe przeglądy to rzecz jasna podstawa. Oprócz tego warto mieć jednakże oko na swoje auto przez cały czas. Sprawdzajmy czy wszystko jest w porządku, bądźmy czujni, weryfikujmy, czy nie ma większych usterek. Ważne jest to, by wszelkie awarie wychwycić jak najszybciej to tylko możliwe, zanim wydarzy się niepotrzebnie wypadek. Bycie kierowcą to zatem bardzo odpowiedzialna funkcja, do której trzeba się odpowiednio przygotować.