Home - Tags: kierowca

Tag Archives: kierowca

kierowca

Samochód – co robić, by nie okazał się kosztownym wydatkiem?

Posted on Styczeń 7, 2016 in Bez kategorii

samochód

Niejeden kierowca usiłuje zwykle troszczyć o swoje auto, jak tylko jest w stanie. W końcu zakup pojazdu to niemały wydatek, na jaki decydujemy się zazwyczaj raz na jakiś czas. Wcześniej długo odkładamy potrzebną sumę, zbieramy grosz do grosza, odmawiając sobie najróżniejszych rzeczy. Wiemy, że auto jest nam niezbędne i że sobie bez niego nie poradzimy. Jest to zatem priorytet, ważniejszy niż jakiekolwiek zakupowe kaprysy albo przyjemności. Czasem zdarza się także, że swoje auto kupujemy na kredyt.

Kupujesz samochód? Licz się z różnymi wydatkami

Posted on Grudzień 31, 2015 in O motoryzacji słów parę

opony

Dobrze jest mieć auto – każdy zapewne potwierdzi, że jest w tym dużo prawdy. W końcu pojazd to duże ułatwienie jeżeli chodzi o codzienne życie. Pomaga nam on załatwiać rozmaite sprawy, zorganizować się, dojechać w miejsca, do których dotrzeć musimy. Z drugiej jednakże strony samochód to również niemały wydatek. Po pierwsze kosztowny jest sam jego zakup – aby móc sobie na to pozwolić, należy mieć co najmniej kilka tysięcy złotych, a nierzadko nawet paręnaście, czy więcej (w zależności od tego, jakie auto chcemy kupić). Aczkolwiek na tym koszty się nie kończą.

Jak odczytywać oraz rozumieć znakowania na oponach i gdzie kupić tanie opony dobrej jakości?

Posted on Październik 21, 2015 in Bez kategorii

opony

Każda opona posiada pewne oznaczenia, jakie dla kierowców są źródłem wielu nadzwyczaj cennych informacji. W związku z tym każdy z nas powinien wiedzieć jakim sposobem czytać oznaczenie na oponach i co one oznaczają. Oznaczenie opon informuje nas o rozmiarze opony, indeksie szybkości oraz indeksie nośności, co więcej na oponach mieszczą się również oznaczania mówiące o dacie produkcji danej opony, sposobie montażu czy też rantach ochronnych felgi. Są to typowe oznaczenia opon, które odszukamy praktycznie na każdej oponie.

[Top]