Home - Tags: kierowca

Tag: kierowca

Kupujesz samochód? Licz się z różnymi wydatkami

Posted on Czerwiec 11, 2018 in O motoryzacji słów parę

Dobrze jest mieć samochód – nikt chyba nie zaprzeczy, że w tym zdaniu jest bardzo dużo prawdy. W końcu samochód to duże ułatwienie w naszym codziennym życiu. Pomaga nam on załatwiać rozmaite sprawy, zorganizować się, docierać w miejsca, do których dotrzeć musimy. Z drugiej z kolei strony auto to także niemały wydatek. Po pierwsze kosztowny jest sam jego zakup – aby można było sobie na to pozwolić, trzeba mieć co najmniej kilka tysięcy złotych, a nierzadko nawet paręnaście, czy więcej (w zależności od tego, jakie auto chcemy zakupić). Aczkolwiek na tym nie koniec wszystkich kosztów.

Samochód – co robić, by nie okazał się kosztownym wydatkiem?

Posted on Czerwiec 11, 2018 in O motoryzacji słów parę

Niejeden kierowca usiłuje zwykle troszczyć o swoje auto, jak tylko może. W końcu zakup tego typu to niemały wydatek, na który decydujemy się co najwyżej raz na jakiś czas. Wcześniej długo odkładamy pożądaną sumę, odkładamy grosz do grosza, odmawiając sobie najróżniejszych rzeczy. Wiemy, że auto jest nam potrzebne i że sobie bez niego nie poradzimy. Jest to więc priorytet, ważniejszy niż jakiekolwiek zakupowe kaprysy czy przyjemności. Czasem zdarza się też, że samochód kupujemy na kredyt.

Jak odczytywać oraz rozumieć znakowania na oponach i gdzie kupić tanie opony dobrej jakości?

Posted on Czerwiec 11, 2018 in O motoryzacji słów parę

Każda opona ma pewne oznaczenia, jakie dla kierowców są źródłem wielu ogromnie wartościowych informacji. W związku z tym każdy z nas winien wiedzieć jak na przykład czytać oznaczenie na oponach oraz co one oznaczają. Oznaczenie opon informuje nas o wymiarze opony, indeksie szybkości i indeksie nośności, mało tego na oponach mieszczą się również oznaczania mówiące o dacie fabrykacji danej opony, sposobie montażu czy też rantach ochronnych felgi. Są to standardowe oznaczenia opon, jakie odkryjemy praktycznie na wszelkiej oponie.

Top