Home - Klasa-str - O motoryzacji słów parę - Nadchodzi zima – co z wymienieniem opon z letnich na zimowe?

Nadchodzi zima – co z wymienieniem opon z letnich na zimowe?

Posted on Sierpień 12, 2019 in O motoryzacji słów parę

Zima nie jest okresem lubianym przez kierowców, gdyż pogarszają się warunki na dworze i należy wymienić opony letnie na zimowe. Choć nie jest to przymusowe w Polsce, to dobrze jest to zrobić. Dlaczego?

wyprzedaże

Autor: wyprzedaże
Źródło: flickr.com
W pierwszym rzędzie z tego powodu, by zapewnić sobie oraz innym pasażerom bezpieczeństwo jazdy.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta sprawa, koniecznie sprawdź link a dowiesz się znacznie więcej szczegółów, które na pewno wywołają u Ciebie śliczny uśmiech.

Sporo ludzi sądzi, iż opony zimowe nie robią dużej różnicy, jednak nie jest to prawda. Opony zimowe dużo lepiej sprawdzają się w ciężkich warunkach, gdy pada śnieg. Tak samo niebezpieczna jest wilgotna droga, a gdy dodatkowo nagle złapie mróz i kałuże przerodzą się w lodowiska, wtedy o katastrofę nie trzeba się bardzo starać. Dzięki zimowym oponom możemy zdecydowanie zmniejszyć moment hamowania przy ujemnej temperaturze ochraniając nas przed bolesnym w konsekwencjach wypadkiem. Są stworzone do takiej pogody, więc należy je założyć wtedy, gdy na dworze temperatura zbliża się do zera stopni Celsjusza. To najlepsza pora na wymianę i nie warto tego odkładać, szczególnie jeżeli wybieramy się w dłuższą podróż. Grudzień to już zazwyczaj czas, kiedy powinniśmy mieć nałożone takie opony. Zastosowane w nich ogumienie daje o wiele większą przyczepność, a dodatkowo opona nie robi się twarda oraz mało zwrotna również w razie znacznego mrozu, a przecież wtedy też musimy jakoś dostać się do pracy.

Ta następna strona również posiada wciągające materiały na przedstawiany tu temat. Jeśli więc Cię on interesuje – nie czekaj i przeczytaj to.

Podróż samochodem w taką pogodę jest bardziej wygodniejsza niż czekanie w zimnie na przystanku, aż przyjedzie autobus. Nie zapominajmy też, by włożyć do bagażnika szpadel, jakim zgarniemy śnieg z podjazdu i szczotkę lub miotełkę pozwalającą na oczyszczenie szyb. W tym przypadku bowiem nie spiszą się mini odkurzacze samochodowe, jakimi zbieramy okruchy, a normalna skrobaczka oraz miotełka są idealne do takich zadań.

Jeżeli chcesz zakupić właściwe opony w Gdańsku, musisz wybrać dobry sklep proponujący tego rodzaju asortyment. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, iż jazda autem będzie bezpieczna. Warto jest skorzystać z porady sprzedawców, gdyż o ile perfumy i wody damskie czy odkurzacz możemy kupić bez większej wiedzy (Chanel), stawiając na zapach, który uwiedzie nasz zmysł węchu, o tyle by kupić opony letnie czy zimowe musimy już wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby się nie zawieść – najlepsze opony letnie. Z pomocą fachowca wszystko pójdzie łatwo.

Tagi: ,