Home - Klasa-str - O motoryzacji słów parę - Nadchodzi zima – co z wymienieniem opon z letnich na zimowe?

Nadchodzi zima – co z wymienieniem opon z letnich na zimowe?

Posted on 4 listopada, 2021 in O motoryzacji słów parę

Zima nie jest okresem lubianym przez kierowców, gdyż pogarszają się warunki na dworze i należy wymienić opony letnie na zimowe. Choć nie jest to przymusowe w Polsce, to dobrze jest to zrobić. Dlaczego?

wyprzedaże

Autor: wyprzedaże
Źródło: flickr.com
W pierwszym rzędzie z tego powodu, by zapewnić sobie oraz innym pasażerom bezpieczeństwo jazdy. Sporo ludzi sądzi, iż opony zimowe nie robią dużej różnicy, jednak nie jest to prawda. Opony zimowe dużo lepiej sprawdzają się w ciężkich warunkach, gdy pada śnieg. Tak samo niebezpieczna jest wilgotna droga, a gdy dodatkowo nagle złapie mróz i kałuże przerodzą się w lodowiska, wtedy o katastrofę nie trzeba się bardzo starać.

Zaciekawił Cię prezentowany materiał? Jeżeli tak, to przeczytaj śmiało, co znajduje się w źródle (https://s-performance.pl/oferta/przyciemnianie-szyb/) – on także na pewno będzie godny zainteresowania.

Dzięki zimowym oponom możemy zdecydowanie zmniejszyć moment hamowania przy ujemnej temperaturze ochraniając nas przed bolesnym w konsekwencjach wypadkiem. Są stworzone do takiej pogody, więc należy je założyć wtedy, gdy na dworze temperatura zbliża się do zera stopni Celsjusza. To najlepsza pora na wymianę i nie warto tego odkładać, szczególnie jeżeli wybieramy się w dłuższą podróż. Grudzień to już zazwyczaj czas, kiedy powinniśmy mieć nałożone takie opony. Zastosowane w nich ogumienie daje o wiele większą przyczepność, a dodatkowo opona nie robi się twarda oraz mało zwrotna również w razie znacznego mrozu, a przecież wtedy też musimy jakoś dostać się do pracy.

Ta następna strona również posiada wciągające materiały na przedstawiany tu temat. Jeśli więc Cię on interesuje – nie czekaj i przeczytaj to.

Podróż samochodem w taką pogodę jest bardziej wygodniejsza niż czekanie w zimnie na przystanku, aż przyjedzie autobus. Nie zapominajmy też, by włożyć do bagażnika szpadel, jakim zgarniemy śnieg z podjazdu i szczotkę lub miotełkę pozwalającą na oczyszczenie szyb. W tym przypadku bowiem nie spiszą się mini odkurzacze samochodowe, jakimi zbieramy okruchy, a normalna skrobaczka oraz miotełka są idealne do takich zadań.

Jeżeli chcesz zakupić właściwe opony w Gdańsku, musisz wybrać dobry sklep proponujący tego rodzaju asortyment. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, iż jazda autem będzie bezpieczna. Warto jest skorzystać z porady sprzedawców, gdyż o ile perfumy i wody damskie czy odkurzacz możemy kupić bez większej wiedzy (Chanel), stawiając na zapach, który uwiedzie nasz zmysł węchu, o tyle by kupić opony letnie czy zimowe musimy już wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby się nie zawieść – najlepsze opony letnie. Z pomocą fachowca wszystko pójdzie łatwo.

Tagi: ,