Home - Klasa-str - O motoryzacji słów parę - Przyjemność jazdy to również dobre zawieszenie, odporne na wstrząsy. Czy jest to aktualnie zagwarantowane?

Przyjemność jazdy to również dobre zawieszenie, odporne na wstrząsy. Czy jest to aktualnie zagwarantowane?

Posted on 4 listopada, 2021 in O motoryzacji słów parę

Generalnie układy zawieszeń są już poznane, więc coraz ciężej wymyślić coś faktycznie przełomowego w tej dziedzinie. Ale w ostatnim czasie ujawniła się koncepcja, jaka jest w stanie to odmienić, bo stwierdzono, iż być może warto niektóre funkcje powierzyć układom pneumatycznym. Czy to działa?

naprawa auta

Autor: Sarah Stierch
Źródło: http://www.flickr.com

Układy pneumatyczne są od wielu lat tworzone przez konstruktorów maszyn. Wpływają na ruchy robocze koparek i pozostałych maszyn roboczych. Ponadto, już trzydzieści lat temu konstruktorzy stosowali takie układy, jak poduszki pneumatyczne mgtrans do stłumienia nierówności. Zawieszenia powietrzne z reguły muszą ulepszać parametry trakcyjne samochodu. To rozwiązanie może zagwarantować właściwą redukcję wstrząsów i drgań. Są w stanie więc poprawić dosyć znacząco komfort jazdy.

Czy chcesz może poddać tę kwestię późniejszej analizie? Jeżeli tak, to zweryfikuj serwis (http://www.marexopony.pl/serwis-opon-wroclaw.html), który publikuje pokrewne zagadnienia.

Czemu tak właśnie jest? Odpowiedź jest dość prosta.

A mianowicie, sprężony azot jest bardziej skuteczny w wchłanianiu nierówności niż pozostałe środki. Oczywistą zaletą stosowania układu pneumatycznego jest stały prześwit samochodu, niezależny od obciążenia. To oznacza, że rozwiązanie to jest bardzo chętnie używane w autach typu kombi. Niezmienny prześwit pozwala na bardziej do przewidzenia zachowanie auta na zakrętach i w mniejszym stopniu wpływ obciążenia na bezpieczeństwo jazdy. Poprawia to również aspekt wizualny użytkowania samochodu. Załadowane auto z przysiadającym tyłem wygląda niezbyt atrakcyjnie – zawieszenie z elementami pneumatyki pozwala tego uniknąć(czytaj też).

Co interesujące, w zawieszeniu pneumatycznym znane metalowe elementy sprężyste są zastąpione tzw. powietrzne worki, które nazywa się mieszkami. Są w stanie być one dosyć często zintegrowane z amortyzatorami pneumatycznymi, koniecznymi do zwyczajnego i sprawnego funkcjonowania układu.

częsci samochodowe

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Mieszki napełniane są przez kompresor, który jest napędzany albo z silnika auta, albo z układu elektrycznego auta.

Wejdź na ten link oraz zobacz więcej tuning wrocław szczegółowych informacji odnoszących się do podnoszonego tutaj tekstu. Na pewno jest on bardzo atrakcyjny.

W dalszej kolejności tłok mieszka powietrznego może złączyć się z wahaczem, zaś wahacz z kołem. Każdy ruch koła w płaszczyźnie góra-dół wyzwala ruch tłoka. Zawór poziomujący mający związek z ruchem wahacza troszczy się o stałą wysokość zawieszenia. Kiedy zawieszenie jest przeciążone i ściśnięte, układ pompuje kolejne dawki powietrza, a wypuszcza je w momencie rozprężenia układu zawieszenia. W skład takiego układu wchodzą także sterownik, jaki steruje pracą pełnego zawieszenia oraz czujnik wysokości. Ponadto, w autach, w jakich kierowca jest w stanie regulować wysokość zawieszenia, używane są elektrozawory zamiast zaworów tradycyjnych.