Home - Klasa-str - O motoryzacji słów parę - Przyjemność jazdy to również dobre zawieszenie, odporne na wstrząsy. Czy jest to aktualnie zagwarantowane?

Przyjemność jazdy to również dobre zawieszenie, odporne na wstrząsy. Czy jest to aktualnie zagwarantowane?

Posted on Czerwiec 3, 2020 in O motoryzacji słów parę

Generalnie układy zawieszeń są już poznane, więc coraz ciężej wymyślić coś faktycznie przełomowego w tej dziedzinie. Ale w ostatnim czasie ujawniła się koncepcja, jaka jest w stanie to odmienić, bo stwierdzono, iż być może warto niektóre funkcje powierzyć układom pneumatycznym. Czy to działa?

naprawa auta

Autor: Sarah Stierch
Źródło: http://www.flickr.com

Układy pneumatyczne są od wielu lat tworzone przez konstruktorów maszyn. Wpływają na ruchy robocze koparek i pozostałych maszyn roboczych. Ponadto, już trzydzieści lat temu konstruktorzy stosowali takie układy, jak poduszki pneumatyczne mgtrans do stłumienia nierówności. Zawieszenia powietrzne z reguły muszą ulepszać parametry trakcyjne samochodu. To rozwiązanie może zagwarantować właściwą redukcję wstrząsów i drgań. Są w stanie więc poprawić dosyć znacząco komfort jazdy.

Czy chcesz może poddać tę kwestię późniejszej analizie? Jeżeli tak, to zweryfikuj serwis (http://www.marexopony.pl/serwis-opon-wroclaw.html), który publikuje pokrewne zagadnienia.

Czemu tak właśnie jest? Odpowiedź jest dość prosta.

A mianowicie, sprężony azot jest bardziej skuteczny w wchłanianiu nierówności niż pozostałe środki. Oczywistą zaletą stosowania układu pneumatycznego jest stały prześwit samochodu, niezależny od obciążenia. To oznacza, że rozwiązanie to jest bardzo chętnie używane w autach typu kombi. Niezmienny prześwit pozwala na bardziej do przewidzenia zachowanie auta na zakrętach i w mniejszym stopniu wpływ obciążenia na bezpieczeństwo jazdy. Poprawia to również aspekt wizualny użytkowania samochodu. Załadowane auto z przysiadającym tyłem wygląda niezbyt atrakcyjnie – zawieszenie z elementami pneumatyki pozwala tego uniknąć(czytaj też).

Co interesujące, w zawieszeniu pneumatycznym znane metalowe elementy sprężyste są zastąpione tzw. powietrzne worki, które nazywa się mieszkami. Są w stanie być one dosyć często zintegrowane z amortyzatorami pneumatycznymi, koniecznymi do zwyczajnego i sprawnego funkcjonowania układu.

częsci samochodowe

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Mieszki napełniane są przez kompresor, który jest napędzany albo z silnika auta, albo z układu elektrycznego auta.

Wejdź na ten link oraz zobacz więcej tuning wrocław szczegółowych informacji odnoszących się do podnoszonego tutaj tekstu. Na pewno jest on bardzo atrakcyjny.

W dalszej kolejności tłok mieszka powietrznego może złączyć się z wahaczem, zaś wahacz z kołem. Każdy ruch koła w płaszczyźnie góra-dół wyzwala ruch tłoka. Zawór poziomujący mający związek z ruchem wahacza troszczy się o stałą wysokość zawieszenia. Kiedy zawieszenie jest przeciążone i ściśnięte, układ pompuje kolejne dawki powietrza, a wypuszcza je w momencie rozprężenia układu zawieszenia. W skład takiego układu wchodzą także sterownik, jaki steruje pracą pełnego zawieszenia oraz czujnik wysokości. Ponadto, w autach, w jakich kierowca jest w stanie regulować wysokość zawieszenia, używane są elektrozawory zamiast zaworów tradycyjnych.