Home - Klasa-str - O motoryzacji słów parę - Jeżeli chcesz usiąść za kółkiem sprawdź opony

Jeżeli chcesz usiąść za kółkiem sprawdź opony

Posted on Kwiecień 17, 2015 in O motoryzacji słów parę

Gdy mamy auto, to chcemy żeby fajnie nim się jeździło. Najistotniejsze jest to, żeby było bezpiecznie. Dopiero później możemy spojrzeć na estetyczne aspekty. Najważniejsze żeby pamiętać o ważnych sprawach.

Jazda samochodem,  kierowca
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Między innymi należy pamiętać o tym by wybierać dobre opony michelin. Oczywiście wybór opon jest bardzo spory, musimy jedynie wiedzieć, czego chcemy. (http://www.hurtopony.pl/osobowe.html) Prawda jest też taka, że dopóty nie spróbujemy różnych opon to do końca nie będziemy mieli pewności, na których nam się najlepiej prowadzi auto. A różnica jest, choć niektórym osobom wydaje się, że opona to opona i jej producent jest bez znaczenia. (Opony Michelin) Takie osoby źle myślą, bo producenci ścigają się w tym, żeby ich opony właściwie reagowały w różnych warunkach, wszystko dla bezpieczeństwa kierowców oraz po, to by klienci do nich wracali.

Opony na dłużej

Bywa, że słyszymy, że zbliża się któraś z pór roku i trzeba zmienić opony. A faktycznie jest tak, że nie trzeba cztery razy w roku zmieniać opon, że wystarczą dwa razy. Poza tym są też tak zwane opony wielosezonowe (http://www.netcar.pl/opony/letnie/osobowe/dunlop/). Co oznacza, że przez dwanaście miesięcy można jeździć na tych samych oponach. Czy jest to bezpieczne rozwiązanie? Na pewno dla tych, którzy szukają oszczędności w każdej sytuacji to dobra opcja. http://www.hurtopony.pl/

samochód
Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak takie opony samochodowe najlepiej będą sprawdzały się w miastach, w których zimą nie zaistnieją trudne warunki, bo wszystko ludzie w miarę systematycznie próbują posprzątać. Ale, jeżeli wiemy, że zimą będziemy musieli sporo jeździć w rzeczywiście ciężkich warunkach, po nieodśnieżonych drogach, to warto zmienić opony dwa razy w roku. Oczywiście wszystko zależy od kierowcy i od tego, co on chce, ale jednak wszyscy kierowcy powinni być świadomym, tego, że wymiana opon jest najważniejsza dla nich samych, bo wiąże się to z bezpieczeństwem na drodze. Musimy również nie zapominać, że wsiadając za kółko bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie i naszych współpasażerów, ale również za inne osoby, które uczestniczą w ruchu drogowym. Dlatego trzeba pamiętać o tym, żeby samochód był na chodzie i żebyśmy my sami byli w odpowiednim stanie. Nie chodzi tylko o jazdę w trzeźwości, ale gdy rzeczywiście jesteśmy chorzy, to też lepiej nie ryzykować wolniejszych reakcji.

Tagi: ,