Home - Klasa-str - O motoryzacji słów parę - Jeżeli chcesz usiąść za kółkiem sprawdź opony

Jeżeli chcesz usiąść za kółkiem sprawdź opony

Posted on 22 czerwca, 2018 in O motoryzacji słów parę

Gdy mamy auto, to chcemy żeby fajnie nim się jeździło. Najistotniejsze jest to, żeby było bezpiecznie. Dopiero później możemy spojrzeć na estetyczne aspekty. Najważniejsze żeby pamiętać o ważnych sprawach.

Jazda samochodem,  kierowca

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Między innymi należy pamiętać o tym by wybierać dobre opony michelin. Oczywiście wybór opon jest bardzo spory, musimy jedynie wiedzieć, czego chcemy. Prawda jest też taka, że dopóty nie spróbujemy różnych opon to do końca nie będziemy mieli pewności, na których nam się najlepiej prowadzi auto. A różnica jest, choć niektórym osobom wydaje się, że opona to opona i jej producent jest bez znaczenia. (Opony Michelin) Takie osoby źle myślą, bo producenci ścigają się w tym, żeby ich opony właściwie reagowały w różnych warunkach, wszystko dla bezpieczeństwa kierowców oraz po, to by klienci do nich wracali.

Opony na dłużej

Bywa, że słyszymy, że zbliża się któraś z pór roku i trzeba zmienić opony. A faktycznie jest tak, że nie trzeba cztery razy w roku zmieniać opon, że wystarczą dwa razy. Poza tym są też tak zwane opony wielosezonowe . Co oznacza, że przez dwanaście miesięcy można jeździć na tych samych oponach. Czy jest to bezpieczne rozwiązanie? Na pewno dla tych, którzy szukają oszczędności w każdej sytuacji to dobra opcja. http://www.hurtopony.pl/ http://www.hurtopony.pl/osobowe.html

samochód

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak takie opony samochodowe najlepiej będą sprawdzały się w miastach, w których zimą nie zaistnieją trudne warunki, bo wszystko ludzie w miarę systematycznie próbują posprzątać. Ale, jeżeli wiemy, że zimą będziemy musieli sporo jeździć w rzeczywiście ciężkich warunkach, po nieodśnieżonych drogach, to warto zmienić opony dwa razy w roku. Oczywiście wszystko zależy od kierowcy i od tego, co on chce, ale jednak wszyscy kierowcy powinni być świadomym, tego, że wymiana opon jest najważniejsza dla nich samych, bo wiąże się to z bezpieczeństwem na drodze. Musimy również nie zapominać, że wsiadając za kółko bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie i naszych współpasażerów, ale również za inne osoby, które uczestniczą w ruchu drogowym. Dlatego trzeba pamiętać o tym, żeby samochód był na chodzie i żebyśmy my sami byli w odpowiednim stanie. Nie chodzi tylko o jazdę w trzeźwości, ale gdy rzeczywiście jesteśmy chorzy, to też lepiej nie ryzykować wolniejszych reakcji.

Tagi: ,