Home - Klasa-str - O motoryzacji słów parę - Najważniejsze informacje o tym, jak właściwie serwisować klimatyzację w samochodzie.

Najważniejsze informacje o tym, jak właściwie serwisować klimatyzację w samochodzie.

Posted on 29 sierpnia, 2018 in O motoryzacji słów parę

Nadchodzące ciepłe dni to najwyższy czas na to, żeby sprawdzić klimatyzację w samochodzie. W praktyce co najmniej raz na rok powinno się jej wykonać kompleksowy przegląd, razem ze zmianą filtrów i dołożeniem czynnika chłodzącego. Jest to bardzo ważne, ponieważ klimatyzacja funkcjonuje w trudnych warunkach, jest narażona na duże wahania temperatury, a nieodpowiednio serwisowana może być powodem dużych wydatków na naprawdę. Podstawowy przegląd wraz z uzupełnieniem chłodzącego czynnika nie powinien przekroczyć stu złotych, podczas niego należy także uzupełnić olej, który jest niezbędny do prawidłowego pracowania układu. Jeżeli będzie go zbyt mało, to układ będzie pracował na sucho, a to z kolei może się skończyć tym, że zatarciu ulegnie kompresor klimatyzacji . Naprawa po czymś takim jest bardzo kosztowna. Nie tylko konieczne jest wymienienie uszkodzonej części, ale też szczegółowe wyczyszczenie układu z opiłków. W takim przypadku trzeba się liczyć z kosztem nawet paru tysięcy złotych, z tego też powodu dużo lepsze będzie zrobienie raz do roku.

image - samochód

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Typowy przegląd klimatyzacji polega na tym, że sprawdza się aktualne ciśnienie i stopień szczelności całego układu. Jeżeli zostaną wykryte jakieś nieszczelności, to trzeba je możliwie szybko zrobić, bo przez nie może uciekać czynnik chłodzący. W czasie kontroli czynnik wraz z odpowiednią ilością oleju należy uzupełnić, a dodatkowo serwisant skontroluje stan pasków, kół i innych podzespołów układu. Warto przy tym przeprowadzić dezynfekcję, która pozwoli zabić wszystkie bakterie, grzyby i inne mikroby, jakie mogą powodować różne choroby i alergie. Przy systematycznym wykonywaniu przeglądów układ klimatyzacji powinien bez żadnych awarii funkcjonować przez wiele długich lat, choć oczywiście wykluczyć nie można tego, że i tak się w pewnym momencie zepsuje.
Jedną z częstszych usterek jest brak ochładzania wnętrza, jego najczęstszymi przyczynami jest brak chłodniczego czynnika, powietrze w układzie czy też zepsute http://www.inter-instal.com/kategoria/sprezarki-/-kompresor-klimatyzacji -instal.com/kategoria/czesci-zamienne-do-sprezarek/sprzegla-do-klimatyzacji-kompletne”>zobac zofertę.