Home - Klasa-str - O motoryzacji słów parę - Jak odczytywać oraz rozumieć znakowania na oponach i gdzie kupić tanie opony dobrej jakości?

Jak odczytywać oraz rozumieć znakowania na oponach i gdzie kupić tanie opony dobrej jakości?

Posted on 22 czerwca, 2018 in O motoryzacji słów parę

Każda opona ma pewne oznaczenia, jakie dla kierowców są źródłem wielu nadzwyczaj cennych informacji. W związku z tym każdy z nas powinien wiedzieć jak czytać oznaczenie na oponach oraz co one znaczą. Oznaczenie opon informuje nas o wymiarze opony, indeksie prędkości i indeksie nośności, mało tego na oponach mieszczą się także oznaczania mówiące o dacie fabrykacji danej opony, sposobie montażu bądź rantach ochronnych felgi. Są to typowe oznaczenia opon, jakie odkryjemy praktycznie na każdej oponie.

opona

Autor: Wheels ON
Źródło: http://www.flickr.com

Inne zaznaczenia odszukamy za to na oponach zimowych i letnich. Opony zimowe w wielu przypadkach posiadają oznaczenia informujące kierowców o tym, jak opona spisuje się w warunkach zimowych. Na oponach zimowych przeważnie odszukamy oznaczenie M+S i symbol trzech szczytów z płatkiem śniegu. (opony rolnicze 15) Jeżeli widzimy takie zaznaczenie, wtenczas mamy pełne przekonanie, że jest to opona zimowa. W toku pozyskiwania opon zimowych dobrze przyjrzyjmy się tym oznaczeniom, bowiem mnóstwo modeli opon posiada jedynie oznaczenie M+S bez płatka śniegu. (opona quad) Zdoła to znaczyć, iż dane opony są ściągane z USA, gdzie sporo opon ma takie oznakowanie, nie będąc oponami zimowymi. Jeżeli więc poszukujemy opon, jakie na śniegu czy też lodzie sprawdzą się znakomicie, szukajmy znakowań trzech szczytów z płatkiem śniegu. http://www.hurtopony.pl/

opona

Autor: sifutoe@sbcglobal.net
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz oznaczeń na oponach, kierowcy zwracają również uwagę na markę oraz ceny opon. Nie zawsze dobre, jakościowe opony muszą być nadzwyczaj kosztowne. Poniektórzy fabrykanci opon znani się z przystępnych cen i opon niesłychanie wybornej jakości. Jeżeli interesują nas dobre i niedrogie opony to z pewnością zainteresują nas opony barum (przykłady opon Barum). Opony te doskonale nadają się do wielu rodzajów samochodów, w ofercie odnajdziemy opony do wozów osobowych, terenowych lub ciężarowych oraz opony letnie, zimowe oraz całoroczne. Z pewnością tanie opony marki Barum całkowicie spełnią nasze oczekiwania.