Home - Klasa-str - O motoryzacji słów parę - Stare pojazdy to próżność czy zauroczenie?

Stare pojazdy to próżność czy zauroczenie?

Posted on 4 listopada, 2021 in O motoryzacji słów parę

Ludzie mając nieco pieniędzy, czasu wolnego, czy innych zasobów do wykorzystania szukają sobie hobby. Co bywa takim hobby? Ostatnio często są to stare samochody ale wiele osób zagląda na remontujących takiego starocia jak na snoba. A w końcu stary samochód to coś więcej. To zainteresowanie i emocje. Dużo osób współcześnie patrzy na stary samochód jak na skarbonkę, w którą nabywca ładuje finanse, aby pokazać się i zaszpanować innym.

Ford Thunderbird Convertible

Autor: Sicnag
Źródło: http://www.flickr.com
Inne istoty zachwycają się oglądając ładny, odrestaurowany pojazd, a brzydzą się widząc niszczejący samochód w garażu, krzakach, zaroślach. A jeszcze inni wydają wielkie pieniądze i spędzają mnóstwo czasu, aby odbudować samochód, wyszperać każdą nawet malutką część, żeby każdy szczegół się zgadzał. Dlaczego tak ludzi to fascynuje? Przeważnie sama motoryzacja. To jak pracują wszystkie mechanizmy, silnik, przeniesienie napędu. Posiadanie takiego samochodu to nobilitacja, świetna zabawa, ale też ogromny wkład w polską kulturę.

Każdy, kto ocala przed zniszczeniem jakiś zabytkowy samochód – www.sklep.techkar.pl/produkty/wyposazenie-myjni,2,3525 – dodaje cegiełkę do ochrony naszej ludzkości i kultury poprzez ochronę jakiegoś fragmentu naszego cywilizacji technicznej. To jest nasz znak na ziemi, nasze dziedzictwo minionych lat. Współcześnie samochody produkowane są przez księgowych, dawniej były tworzone przez inżynierów. Stare samochody były kapryśne, potrafiły popsuć się w mało oczekiwanym momencie, ale posiadały duszę, jakiej nie mają dzisiejsze produkty. W dawnych autach można się zakochać. Dzisiejsze są w nich emocje poprzednich właścicieli. Są na szczęście nabywcy, którzy to zauważają, dlatego coraz więcej na polskich szosach ładnie odrestaurowanych samochodów, a ich liczba wciąż wzrasta. Rosną też jak grzyby po deszczu prywatne muzea. Takie rzeczy jak – drzwi do samochodu – mogą się nam bardzo przydać.

Miejsca gdzie marzenia naszych pradziadków, czy ojców są na wyciągnięcie rąk. Stare pojazdy są maszyną czasu. Dzięki nim wracamy na chwilkę do lat, których pamiętać nie możemy. Ale uczestniczymy w nich, poprzez jazdę takim old, czy youngtimerem. Kiedy postaramy się zrobić całą otoczkę, ubiór, gadżety z tamtych czasów, możemy liczyć na doskonałą zabawę. Takie zainteresowanie, jak odnawianie starego pojazdu nie musi być wcale drogie. Możemy zlecić remont specjalistom ale wiele osób mając troszkę umiejętności technicznych może dużo rzeczy wykonać samodzielnie (to się przyda: polecane odrdzewiacze na